Konya Genel Anestezi Altında Diş, Konya Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi, Konya Genel Anestezi Altında Diş Doktoru, Konya Genel Anestezi Altında Diş Randevu, Konya Genel Anestezi Altında Diş Hekimi, Konya Genel Anestezi Altında Diş Muayene, Konya Genel Anestezi Altında Diş Çekimi, Konya Genel Anestezi Altında implant, Konya Sedasyonla Diş, Konya Sedasyon İle Diş, Konya Sedasyon İle Diş Tedavisi

Konya Genel Anestezi Altında Çocuk Diş Tedavisi, Konya Genel Anestezi Altında Çocuk Diş Doktoru için merkezimizden randevu alabilirsiniz.

Çocuk Diş Hekimliği, doğumdan ergenlik çağının sonuna kadar geçen dönemdeki (0-15 yaş) bireylerin ağız ve diş sağlığını inceleyen; bu bireylerde koruyucu, önleyici ve tedavi edici tüm yöntemleri uygulayan Anabilim Dalı’dır. Çalışma kapsamı içinde;

 • Diş çürüğünü önleyici işlemler,
  Çürük süt ve sürekli dişlerin tedavileri ve restorasyonları,
 • Tedavi edilemeyecek durumdaki dişlerin çekimi,
 • Erken diş kayıplarının oluşmasıyla ortaya çıkabilecek olumsuzlukların bazı apareylerle önlenerek diş dizisinin düzgün bir şekilde oluşmasının sağlanması,
 • Travmatik diş ve destek doku yaralanmalarının tanısı, tedavisi ve uzun dönem takibi,
 • Diş sürmesi ve dişlenmenin takibi ve normalden sapmaların önlenmesi,
  Koruyucu ve önleyici ortodontik tedaviler
  Çocukluk döneminde ve genç bireylerde görülen diş eti hastalıklarının tanısı, tedavisi ve takibi gibi uygulamalar yer almaktadır.
 • Sağlıklı çocukların yanı sıra, özel bakım gereksinimi olan, kronik sistemik hastalığa sahip çocuklar,sendromlu, fiziksel ve/veya zihinsel engelli bireyler de çocuk diş hekimliği ana bilim dalının muayene, tedavi ve takip hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Çocuk Diş Hekimliği için başvuran hastalarımızın ilk muayeneleri, tanı ve tedavi planlaması bölüm uzman hekimleri tarafından yapılmaktadır. Hastamızın tedavi planlaması tamamlandıktan sonra, gereksinimi olan tedavi işlemleri için randevu verilmektedir.

Diş tedavilerine küçük yaş, fiziksel ve/veya zihinsel engeli nedeniyle uyum gösteremeyen, kooperasyon kurulamayan, sendromu bulunan ve çok uzaktan gelip tek seferde çok sayıda diş tedavisi gereksinimi olan hastalarımızn tedavileri hastanemiz bünyesinde bulunan günübirlik ameliyathanede genel anestezi ünitesinde gerçekleştirilmektedir. Bu tedaviler bir anestezi uzmanı ve çocuk diş hekimi tarafından ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmektedir.

Tedavisi tamamlanan hastalarımız hekimi tarafından, çürük risk grubuna ve özel gereksinimine göre belirlenen periyodlarda düzenli izleme (recall) programına alınır. Çocuk Diş Hekimliği merkezleri, çocuğun büyüme ve gelişimi tamamlanıncaya kadar düzenli olarak yapılan ziyaret edilmesi gereken bir diş evi gibi düşünülmelidir. Ziyaretlerin düzenli ve uzun süreli olarak yapılması, bireyin yaşamı boyunca sahip olacağı ağız ve diş sağlığının sağlam temelini oluşturur.