Konya Genel Anestezi Altında Diş, Konya Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi, Konya Genel Anestezi Altında Diş Doktoru, Konya Genel Anestezi Altında Diş Randevu, Konya Genel Anestezi Altında Diş Hekimi, Konya Genel Anestezi Altında Diş Muayene, Konya Genel Anestezi Altında Diş Çekimi, Konya Genel Anestezi Altında implant, Konya Sedasyonla Diş, Konya Sedasyon İle Diş, Konya Sedasyon İle Diş Tedavisi

İnvisalign tedavisi, metal destekli diş teli yerine kişiye özel olarak hazırlanan saydam özellikteki diş plakları kullanılarak yapılan bir tedavidir. İnvisalign, klasik metal ve porselen diş tellerine nazaran pek çok avantaja sahiptir.

Şeffaf plak-İnvisalign, telsiz ortodonti tedavisi, Konya’da bulunan Dentavita ağız ve diş sağlığı merkezinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Ağız ve diş sağlığınızı, deneyimli ve güvenilir diş hekimlerimize emanet etmek isterseniz, şeffaf plak-İnvisalign, telsiz ortodonti tedavisi için Konya’da bulunan diş merkezimiz ile iletişim kurarak randevu oluşturabilirsiniz.

İnvisalign nedir (şeffaf plak)?

İnvisalign tedavisi, saydam bir malzeme ile dişlerin aynı hizaya getirilmesi için uygulanan bir yöntemdir. İnvisalign tedavisi, şeffaf plak tedavisi olarak da adlandırılır. Diş teli yerine kullanılan ve kişiye özel üretilen plastik diş plakları dişlere geçirilir. Saydam bir görüntüye sahip olduğu için kolayca fark edilmeyen ve çok tercih edilen diş plağı ile dişler arasındaki boşlukların kapatılması, diş sıkma, dişlerin tam kapanmaması ve diş çapraşıklıkları düzeltilmeye çalışılır.

Şeffaf plak-İnvisalign tedavisi avantajları nelerdir?

Şeffaf plak-İnvisalign tedavisi çok sık tercih edilen bir uygulamadır. Metal veya porselen diş telleri kullanılarak yapılan tedaviyle kıyaslandığında bazı üstün yönleri bulunmaktadır. Şeffaf diş plakları kullanımının bazı avantajlı yönleri aşağıda sıralanmıştır.

Saydam görünüşü sebebiyle tercih edilir
Gece plağı şeffaf yapıda olduğu için diğer insanlar tarafından kolayca fark edilmezler. Metal kullanılarak dişleri düzeltilmeye çalışılan hastalar, ağızlarının görüntüsünden rahatsız olurlar. Saydam görünüşteki diş plağı kullanımı ise estetiği bozmaz ve kullanıcıya güven verir.

Yemek yeme kısıtlanmaz
Hasta severek tükettiği gıdaları ve yemekleri yemeye devam eder. Metal tel kullanımında uzak durulması gereken sert, yapışkan ve asitli karakterdeki gıdalar, rahatlıkla tüketilebilir. Çünkü hasta yeme işlemi sırasında diş plağı çıkartacaktır.

Ağız ve diş hijyenini sağlamak daha kolaydır
Diş plakları ağızdan çıkartılacağı için ağız bakımı yapmak ve diş fırçalamak zor olmaz. Tel kullanımında olduğu gibi diş fırçalama işlemi uzun sürmez.

Dişin etrafındaki dokular hasar görmez
Tel kullanılarak yapılan ortodontik tedavide diş çevresindeki dokularda bazı hasarlar meydana gelmektedir. Dil, yanaklar ve dudaklar rahatsız olmakta, diş çürüğü, diş eti hastalıkları ve diş taşları oluşabilmektedir. İnvisalign ise ağız ve diş bakımının kolay yapılabilmesi sebebiyle bu tür zararlar oluşturmazlar ve diş etini tahriş etmezler. Hasta tellerin damağa batması ve kopması gibi olumsuz hadiselerle de karşılaşmaz.

Tedavi süresi kısa ve randevular daha azdır.
İnvisalign tedavisi sırasında muayeneler kısa sürmektedir. Ayrıca dört hafta yerine 6-8 haftalık aralıklarla diş hekiminin ziyaret edilmesi yeterli olmaktadır.

Takıp çıkartılması kolaydır.
Şeffaf diş plakları yemeklerden önce ve ağız bakımı için çıkartılabilir. Bu işlemler için çıkartılması ve tekrar takılması da kolaydır.

Tedavinin ne zaman biteceği ve tedavi sonrası dişlerin hali önceden bilinir.
Dijital programlar aracılığıyla hastanın tedavi sonrası diş görünümü çıkartılabilmektedir. Bu görüntüye ulaşabilmek için kullanılacak plak sayısı da önceden tespit edilir. Bu sebeple hasta tedavi süresini önceden bileceği gibi, tedaviden sonra dişlerinin görüntüsü bakımından sürprizle de karşılaşmaz.

Konuşma olumsuz etkilenmez
Hastanın konuşmasına olumsuz etkisi yoktur. Yani tel kullanılarak yapılan tedavide olduğu gibi hasta konuşurken konforundan ödün vermez.

Diğer avantajları
Diş plakları zararlı kimyasal maddeler içermez. Plastiklerde bulunma ihtimali olan bisfenol A maddesini ihtiva etmez.

Hasta özel günlerinde (doğum günleri, mezuniyetler, evlilik yıldönümleri gibi) daha huzurlu olur. Diş plak temizleme işi daha kolaydır. Çıkartılması mümkün olduğundan diş plağı temizleme rutin ağız bakımı sırasında yapılabilir.