Konya Genel Anestezi Altında Diş, Konya Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi, Konya Genel Anestezi Altında Diş Doktoru, Konya Genel Anestezi Altında Diş Randevu, Konya Genel Anestezi Altında Diş Hekimi, Konya Genel Anestezi Altında Diş Muayene, Konya Genel Anestezi Altında Diş Çekimi, Konya Genel Anestezi Altında implant, Konya Sedasyonla Diş, Konya Sedasyon İle Diş, Konya Sedasyon İle Diş Tedavisi

Diş hekimi korkusu olan veya iletişim kurulamayan çocukların tedavilerini diş hekimi koltuğunda yapabilmek her zaman mümkün olamamaktadır. Böyle durumlarda çürük dişlerin tedavileri ve fluorid uygulamaları, çocuğu ve aileyi strese sokmadan sedasyon veya genel anestezi altında tek seferde gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi alması planlanan çocuk 1 gün önce genel anestezi uzmanı tarafından muayene edilerek anestezi almasında herhangi bir sakınca olup olmadığı kontrol edilir.

Ertesi gün hasta 6-8 saat aralığında aç olarak hastaneye yatış yapar. Sedatif randevu saatinden 1 saat önce meyve suyuna karıştırılarak çocuğa içirilir ve rahatlaması sağlanır. İlacın etkisiyle hafif uyku haline geçen çocuk ameliyathaneye alınır. Bu sayede anne babasından ayrıldığını hissetmez, sonrasında da bir şey hatırlamaz. Pedodontist genel anestezi altında tüm dişlerin tedavisiyle birlikte koruyucu uygulamaları ortalama 1-2 saat içerisinde gerçekleştirir.

Genel anestezi altında diş tedavileri ilk dişlerin çıktığı 1 yaşından itibaren her yaşta gerçekleştirilmektedir.

Tedavi süresi yapılacak olan işlem sayısına göre değişiklik gösterebilir. İşlem sonrasında anne ve babaları ile birlikte 1-2 saat kadar dinlenme odasında dinlendirilen çocuklar daha sonra evlerine gönderilir. Okula devam eden çocuklar ertesi gün rahatlıkla okula gidebilir. İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey düzenli ve doğru bir yöntemle çocuğun dişlerini fırçalamaya devam etmesini sağlamaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir